• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Zlatá cesta

čen 12 2014

V rámci projektu Zlaté české ruce zasáhnou Tvé srdce se 5. 6. 2014 uskutečnila další exkurze za řemesly a profesemi v našem kraji.  Žáci 2. a 3. ročníku se tentokrát vydali za těžbou zlata do Zlatých hor.

logo-zlate-ruce

 

Nejdříve jsme s dětmi navštívili Městské muzeum ve Zlatých horách, kde jsme se seznámili s historií, kulturou a řemesly napříč staletími. Poté jsme se již přemístili do Zlatorudných dolů, kde čekalo opravdu zajímavé a poutavé povídání o těžbě zlata a děti se také mohly pokusit vyrýžovat si zlato samy.

Naší další zastávkou byla Osoblaha, kde jsme z autobusu přesedlali na známou a ojedinělou úzkokolejnou dráhu. Jízda byla velmi milým zážitkem.

Exkurze byla velmi poučná a pro nás všechny také inspirující.

Mgr. Kateřina Mocková