• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Brněnský hrnek

čen 10 2014

Brněnský hrnek aneb stará brněnská domovní znamení ožívají.

Tématem letošního 8. ročníku soutěže v keramice Brněnský hrnek bylo zpracování původních brněnských domovních znamení formou kachle.

Z nabídky patnácti jsme si vybrali znamení tři - U pěti skřivánků, Zlatý pohár a Zlatá koruna. V první etapě během měsíce prosince a ledna jsme všichni v keramice vytvářeli daná domovní znamení a do Brna jsme poslali 23 soutěžních výtvorů. V rámci hodnocení vybrala odborná komise nejzdařilejší keramické návrhy. Ty byly následně převedeny do daného formátu keramické kachle velikosti 30 krát 30 cm, znovu zaslány do Brna a budou osazeny na jednotlivé domy v Brně.

Vítězky spolu s děvčaty na druhých a třetích místech se zúčastnily vyhodnocení soutěže dne 5. června v Brně. Zuzana Uvírová ovládla znamení U pěti skřivánků, Tereza Kudělová znamení Zlatá koruna a Kristýna Havlická znamení Zlatý pohár.

Hana Grossmannová