• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Přespolní běh

říj 01 2019

Dne 24. září 2019, jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, které se konalo na Stříbrném jezeře v Opavě. Z naší školy se účastnilo celkem 32 žáků z prvního i druhého stupně. V kategorii II. (4. - 5. Ročník) -  dívky se umístily v soutěži družstev na 12. místě z celkového počtu 16 družstev. Nejlepší žákyní byla Kamila Seidlerová, které patřilo 24. místo. V kategorii II. - chlapci se umístili na 15. místě z celkového počtu 18. Družstev. Nejlépe zaběhl Matěj bednář, který se umístil na 20. místě. V kategorii III. (6. a 7. Ročník) – dívky se umístili na 15. místě a nejlepší výkon zaběhla Eliška Kudlová, které patřilo 58. místo. Chlapci v této kategorii se umístili na 11. místě a nejlepší výkon zaběhl Richard Žurek, který skončil na 28. místě. V kategorii IV. (8. - 9. Ročník) - dívky se umístily na 15. místě a nejlepší výkon předvedla Klaudie Onderková, která se umístila na 7. místě. Chlapci skončili v soutěži družstev na 17. místě, nejlepší výkon předvedl Daniel Lebeda, který se umístil na 64. místě. Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za účast.