• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Řecko-římský den

čen 27 2019

Dne 26. 6. 2019 jsme se na naší škole vrátili o více než 2 000 let zpátky v čase, a to do starověkého Řecka a Říma. Řecko-římský senát VI.A si pro nás spolu s hlavním konzulem Mgr. Simonou Říhovou připravili nejrůznější stanoviště, na kterých si žáci procvičili své znalosti o antickém období starověkých dějin a jistě se dozvěděli i něco navíc.

Číst dál: Řecko-římský den

Turistický výlet 3.A

čen 23 2019

Žáci 3.A ukončili školní rok turistickým výletem.  Poznali blízké okolí Melče a Hradce nad Moravicí. Trasa vedla přes Lipinu, Vendelín a Benkovice. Cestou si zopakovali prvouku, poznávali stromy, stopy zvířat a také určovali světové strany a místa.

Číst dál: Turistický výlet 3.A

Portugalsko

čen 04 2019

Poslední květnový týden byl pro pětici žáků i doprovázející učitele docela jiný. V rámci realizace projektu W.A.T.E.R. – in other ways bezplatně vycestovali do další partnerské školy, tentokrát do portugalské metropole Lisabon. Na půdě školy jednak jednotliví žáci prezentovali své výsledky a zjištění v rámci projektových úkolů, jednak se domlouvali na krocích následujících. Zbývající čas věnovali všichni zúčastnění poznávání této jedinečné evropské země, kterou významně ovlivňuje její geografická poloha a do které se nesmazatelně vepsala její bohatá a dramatická historie.

Číst dál: Portugalsko

Beseda s hasiči

kvě 31 2019

Do třetice všeho dobrého. Takhle by mohl začít článek o besedě s melčskými hasiči. Dvakrát nám akci zhatilo počasí, ale potřetí to vyšlo na jedničku. Hasiči přijeli s autem na fotbalové hřiště. Děti si mohly auto prolézt, vylézt na střechu, prozkoumat jeho techniku.

Číst dál: Beseda s hasiči

Projektový den mimo školu – památník II. světové války Hrabyně

kvě 28 2019

Dne 21. 5. 2019 třída V. A  s třídní  učitelkou Mgr. Janou Šamárkovou realizovala projektový den mimo školu a to návštěvou Národního památníku II. světové války v obci Hrabyně.

Číst dál: Projektový den mimo školu – památník II. světové války Hrabyně