• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Sportovní kurz 2017

lis 05 2017

V rámci ŠVP pro ZV Znát i poznat, umět i rozumět je v 6.ročníku věnován kromě jiného dvoudenní „Sportovně adaptační kurz“ pro snadnější přechod z I. na II. stupeň základní školy. 

Číst dál: Sportovní kurz 2017

VÝJEZD DO POLSKA

čec 06 2017

Předposlední červnovou středu vycestovalo 46 žáků 7. – 9. ročníku do Polska za poznáním minulosti evropského rozměru. Konkrétně se jednalo o návštěvu koncentračního tábora v Osvětimi a polského velkoměsta Krakov. Zatímco prvně jmenované místo žáky otřáslo a tváří v tvář mohli vidět zločiny proti lidskosti, resp. porážku demokracie, a vítězství nacismu, resp. rasismu.

Číst dál: VÝJEZD DO POLSKA

RODINA BLÍŽ ŠKOLE

čec 04 2017

Patnácté červnové odpoledne patřilo tradičnímu setkání učitelů, rodičů a jejich dětí. V příjemném a sluncem zalitém prostředí školní a obecní zahrady rozkládající se u dolní budovy školy se všichni zainteresovaní přišli pobavit.

Číst dál: RODINA BLÍŽ ŠKOLE

Olympijský běh

čen 29 2017

Celosvětová oslava Olympijského dne, který se v České republice tradičně slaví běháním, se uskutečnil ve středu 21. června 2017 i na naší škole.

Číst dál: Olympijský běh

Červen ve školní družině Melč

čen 28 2017

Ani poslední měsíc ve školním družině naše děti nezahálely. Hned z kraje měsíce jsme uskutečnili orientační běh v obecním parku. Děti měly společnými silami posbírat v daném pořadí barevné žetony. V krásný slunečný den nás přijel potěšit a odměnit  za sběrové aktivity Prcek Pepíno se svým humorným představením.

Číst dál: Červen ve školní družině Melč