• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Celé Česko čte dětem

čen 14 2019

V týdnu od 3. do 7. června 2019 se naše mateřská škola v rámci projektu Celé Česko čte dětem zapojila do 9. týdne čtení dětem.

V letošním ročníku jsme si připravili aktivity s tématem Čteme na netradičních místech. A tak jsme si na půdě školy přečetli strašidelné pohádky, ve třídě  2. A nás zaujaly školní pohádky, v lese a na louce jsme si poslechli Pohádky lesa, na obecním úřadě v zasedací síni to byla Kronika města Kocourkova a v tělocvičně jsme se pobavili při čtení knihy Olympiáda kocoura Vavřince. Společně jsme zjistili, že nás čtení na netradičních místech baví a určitě si to ještě někdy zopakujeme. Vždyť číst se dá prakticky kdekoli.

Napsala Bc.Lucie Zálešáková, vložila Hana Seidlerová.