• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Výlet do Raabovy štoly

dub 26 2019

V rámci projektového Týdne Země se třída Broučků vydala prozkoumat tajemné podzemní prostory naší planety. A kde jinde by to šlo lépe než na blízké břidlicové stezce, kde se nachází jediná v České republice pro veřejnost zpřístupněná břidlicová štola.

Raabova štola v Zálužné je zajímavá nejen těžbou břidlice v minulosti, ale v současnosti je i chráněným zimovištěm ohrožených druhů netopýrů. Naše děti byly prvními návštěvníky štoly po zimním období, kdy je štola pro veřejnost uzavřena. Díky pohádkovému vyprávění našeho průvodce pana Petra Zahnaše o dobrotivém permoníkovi a jeho pokladu byla celá prohlídka štoly nesmírně zajímavá a poučná. Uvnitř podzemí si děti zažily i absolutní tmu, kterou si jinde  díky světelnému smogu nelze jen tak vyzkoušet. Děti si prošly i celé okolí štoly, vyzkoušely si hravou formou vlastnosti břidlice a nezbytnou součástí výletu byla i sladká svačinka. Jsme rádi, že přímo za našimi „humny“ máme takovou zajímavou oblast a můžeme ji  s dětmi poznávat.

Napsala Bc. Lucie Zálešáková, vložila Hana Seidlerová.