• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Exkurze mateřských škol do firmy Vitaminátor Sosnová

dub 15 2019

V rámci připomenutí Dne zdraví se obě mateřské školy vydaly do obce Sosnová, kde v rodinné firmě s názvem Vitaminátor  připravují  100% ovocné šťávy převážně z vlastního ovoce a zeleniny.

Po nezbytné přestávce na svačinu, kterou si děti vychutnaly v blízkosti ohrad se dvěma koňmi, jsme se rozdělili na dvě skupiny a vydali se na prohlídku výrobní haly. Tam se děti seznámily s celým procesem výroby ovocné šťávy od naložení ovoce na pás po balení hotové šťávy do krabic. Nejlepší částí prohlídky byla ochutnávka moštů různých druhů. Po celou dobu exkurze nás provázela velmi milá a sympatická Petra Malá, která děti nejen podrobně seznámila s provozem rodinné firmy, ale připravila si  pro ně dobrodružnou stezku s úkoly. Ta nás provedla přilehlými poli a sady, kde se pěstuje ovoce na výrobu šťáv. Na závěr výletu si děti mohly v obchůdku zakoupit přírodní šťávy a pyré domů. Celá exkurze byla nejen poučná, ale i zábavná a dětem i učitelkám se moc líbila.

Napsala Bc. Lucie Zálešáková.

Třída Berušek MŠ Melč nebyla s výletem pozadu. Navštívila místní tzv. "Minizoo" p. Rusňáka v Melči směrem na Maria Tallhoff. Dne 10. 4. 2019 jsme se s paní učitelkou Hankou a dětmi vydaly na procházku do lesa a na malý statek, kde jsme se podívaly na užitková a domácí zvířátka. Děti viděly ovečky s jehňátkem, prasátka, kohouta, slepice a další. Nejvíce se dětem líbilo, když mohly sami krmit zvířátka.  Počasí nám vyšlo, a tak jsme si užily krásný den.

Napsala Bc. Hana Hušková.

Vložila Hana Seidlerová.