• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Mikulášské dovádění

pro 17 2018

V úterý 4. 12. 2018 se v naší škole uskutečnil již tradiční Vánoční jarmark, v rámci kterého proběhlo Mikulášské dovádění pro děti předškolního a mladšího školního věku.

Celá akce se uskutečnila za velkého zájmu dětí i rodičů v tělocvičně naší školy. Na děti, které plnily sedm úkolů na jednotlivých stanovištích, dohlíželi žáci IX. ročníku převlečení za anděly a čerty. V letošním roce absolvovaly děti čertovské hádání, čertovský slalom, čertovskou večeři, čertovo kopyto, andělské puzzle, cestu do nebe a stavění sněhuláka. Osmým a nejoblíbenějším stanovištěm byla návštěva Mikuláše, kde po úspěšném absolvování všech úkolů čekalo na děti překvapení v podobě sladkého kornoutu s gumovými bonbóny. V tělocvičně vyzdobené výtvarnými pracemi žáků školy vládla sváteční atmosféra podbarvená vánočními koledami. Všechny zúčastněné děti odcházely z Mikulášského dovádění usměvavé a spokojené. Věříme, že v příštím roce se tato předvánoční akce opět setká s velkým úspěchem.

Napsala Alexandra Vavrečková, Mgr., vložila Hana Seidlerová.