• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Jak jsme vytvářeli ekokodex

lis 21 2018

Od začátku září jsme společně s dětmi v rámci programu Ekoškola vytvářeli nový ekokodex. Ze všeho nejdříve jsme se všichni společně ve třídě Broučků radili, jakou podobu bude mít, děti kreslily návrhy a hlasovaly pro vítěze.

Vítězný návrh v podobě duhy jsme podrobněji rozpracovali s ekotýmem na samostatné schůzce a pustili se do samotné výroby, která se skládala z několika etap. Jako první jsme vyrobili a vymalovali duhu temperovými barvami a válečkem. Poté jsme výtvarně ozdobili okraje kapiček tupováním houbičkou a vodovými barvami. Nakonec jsme  vybarvili obrázky pravidel, jejichž podobu děti navrhly a paní učitelka nakreslila tak, aby pravidla byla všem srozumitelná. Naši hymnu ekoškolky, kterou pravidelně zpíváme a všechny děti ji dobře znají,  jsme zapsali do barevných mráčků spolu s vysvětlením podrobných pravidel pro rodiče. Ekokodex jsme si nalepili do třídy tak, aby jej dobře viděly nejen děti, ale i rodiče. Navíc paní učitelka ekokodex vyfotila a zvětšila na nástěnku v šatně, aby byl přístupný všem návštěvníkům naší mateřské školy.

napsala Lucie Zálešáková, koordinátorka, vložila Hana Seidlerová, učitelka MŠ