• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Sv. Martin na koni podkovami zazvoní

lis 20 2018

V pondělí 12. 11. 2018 přivítal děti v šatně mateřské školy bílý kůň a zahájil tak projektový den s názvem „Sv. Martin na koni podkovami zazvoní“.

V ranních činnostech si děti ze třídy Broučků mohly vyrobit jednoduchý stojánek – svatomartinského koně. V tělovýchovné chvilce se proměnily na jezdce a se svým plyšovým koněm si vyzkoušely jezdecké dovednosti na překážkové dráze. Společně se děti naučily písně „Martin jede jako pán na svém bílém koni k nám“ a „Už Martin na bílém koni, už zase přijíždí k nám“. I když jsme sv. Martina pečlivě vyhlíželi z okna, do školky nepřijel, a tak jsme se jej vydali hledat po vesnici. S očekáváním, že nám sv. Martin podle legendy rozsvítí světýlko, jsme s sebou vzali i lampiony všech tvarů a barev. Sv. Martina jsme nakonec objevili v kostele, kde držel v ruce pergamen s legendou. Kolem sebe pak měl všechny předměty, které jsou s ním podle tradice spojovány. Děti nezklamal a světýlko v lampionech jim opravdu rozsvítil. Z kostela se děti vydaly do parku, kde tentokrát hledaly věrného bělouše, a po splnění všech svatomartinských úkolů jim papírový koník zůstal na památku. Nechyběly ani svatomartinské rohlíčky, na kterých jsme si na závěr všichni pochutnali. Teď už jenom, aby sv. Martin splnil největší přání všech dětí, a přinesl opravdový sníh.

Zapsala: Lucie Zálešáková, vložila Hana Seidlerová.