• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

říjen v MŠ Melč

lis 06 2018

V průběhu měsíce října se děti Mateřské školy v Melči mohly zdokonalovat v deskových a logických hrách, které nám byly zapůjčeny MAS Opavsko.

 

Děti zájmového útvaru Hrátky s předškoláky se seznámily s medvídkem Niveou, který jim do školky přinesl sešit plný úkolů pro předškoláky. A také novými tablety, které jsme získali díky polytechnickému vzdělávání v MŠ. Děti již nyní plně využívají tablety v každé hodině Hrátek. Díky výukovým programům „Myšáků“ se děti naučí spoustu nového.

Během krásného počasí v říjnu jsme měli každou středu školku v lese. Mohli jsme si užívat i hrátek s vodou u melčské přehrady.

Přijelo k nám také divadlo pana Taraby s pohádkou O skřítkovi Vítkovi a nezbedném autíčku.

Oslavili jsme  Den stromů a to formou výletu do Mikolajic busem a zpět do školky pěškobusem. Počásí bylo na jedničku s hvězdičkou.

U příležitosti 100. výročí založení Československé republiky jsme svým vystoupení s názvem Nad Tatrou sa blýska přispěli k celému projektu v rámci oslav. V závěrečném hodnocení jsme se umístili na krásném 3. místě. Děkujeme všem dětem i rodičům za dokonalou přípravu.

Skoro nejvíce nás bavilo vydlabávání  dýní a příprava na Halloween.

Zapsala: Jitka Flesarová, vložila Hana Seidlerová.