• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Akce z minulých let

Poslední schůzka ekotýmu

čvn 27 2018

V pondělí 25. června 2018 se ekotým mateřské školy naposledy sešel, aby zhodnotil práci v uplynulém školním roce.

Společně jsme rekapitulovali jednotlivé kroky a činnosti v programu Ekoškola, co se nám povedlo realizovat  a co považujeme za úspěšné akce pro veřejnost. Děti za svou celoroční práci v ekotýmu získaly odměnu v podobě medaile s nápisem „Malý ochranář“, omalovánky  a semínka různých bylinek k zasazení doma. Maminky obdržely také semínka zajímavých bylin a malou kytičku ke zkrášlení zahrádky. Posledním úkolem letošního ekotýmu bylo vyplnění dotazníku k plakátu „Plánujeme změnu“, o které nás požádala koordinátorka programu Ekoškola sdružení Tereza. Poslední setkání nám zpříjemnilo také výborné občerstvení, za které děkujeme člence ekotýmu. Už se těšíme na další práci v programu.

zapsala Bc.Lucie Zálešáková, koordinátorka programu Ekoškola, vložila uč. Hana Seidlerová.