• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Den dětí a zdraví v mateřské škole

čvn 08 2017

Ve čtvrtek 1. června 2017 v odpoledních hodinách ožila naše zahrada veselým dětským smíchem. Nejen proto, že se slavil Den dětí, ale také proto, že Ekotým si pro dnešní odpoledne připravil různé soutěže a zábavné úkoly z oblasti zdravé výživy a prostředí. Děti na stanovištích po celé zahradě poznávaly naše nejčastěji používané bylinky,

ozdobily si svou vlastní plátěnou tašku na nákupy, ochutnaly celozrnné zdravé sušenky, prověřily si své znalosti o vitamínech v potravinách, vytřídily si odpadky do správných kontejnerů, dozvěděly se pár základních informací o problematice palmového oleje a dopadu jeho nadměrného používání na život v pralese. Na několika stanovištích si děti vyzkoušely své fyzické dovednosti při prolézání tunelem, skákání v pytli nebo při nošení míčků na speciální dvojlžíci. Po splnění všech úkolů čekala na děti sladká odměna v podobě domácí vafle ozdobené ovocem a oblíbené tetovací obrázky. Nejen pro děti, ale i pro rodiče to bylo jistě velmi zajímavě a příjemně strávené odpoledne v naší školce.   Napsala  Lucie Zálešáková, Bc, vložila Hana Seidlerová, uč.