• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Loučíme se s předškoláky v MŠ Melč

čec 03 2014

Dne 27.06.2014 jsme se v naší mateřské škole loučili s 10-ti předškoláky, kteří  1. září nasadí na záda aktovky a „hurá do školy“.


Začali jsme vystoupením pro rodiče, prarodiče, tety, strýce. Hned poté jsme rozdali velké pusy a vydali se hledat mapu, která skrývala poklad. Ten byl střežen dvěma skřítky v podzemí zříceniny hradu Vikštejn. Všech 10 předškoláků překonalo strach ze tmy a zasloužilo si tak onen zmiňovaný poklad. Jelikož cesta k němu byla trnitá (plná úkolů) a časově náročná, dostali jsme hlad. Na místním hřišti TJ Sokol Melč jsme si opekli vuřty a štrádovali jsme si to zpět do naší školky. Kolem 20,00hod.vypukla ve třídě ta největší zábava plná nadšení, pohybů tanečních i sportovních se získáváním trpasličích drahokamů. Po tomto dokonalém vyčerpání jsme se vydali na cestu dlouhého spánku. Ráno nás probouzelo sluníčko svými paprsky a hned po ranní hygieně jsme se zasytili dortem ve tvaru lucerny se svíčkou, který upekla jedna z maminek předškoláků. A kolem 8,00 hod. jsme se rozešli.      Hana Seidlerová