• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Sportovní výlet Mlýn u vodníka Slámy obou mateřských škol Melč i Štáblovice

čec 01 2014

V úterý 24.06.2014 se naše mateřské školy vydaly do Háje ve Slezsku na místo zvané Mlýn u vodníka Slámy,

aby se tam již tradičně zapojily do veselého sportování tentokrát s mravenčí partou. Tuto sportovní akci pro děti každým rokem připravuje Sportovní gymnastický klub Špičková Opava. V krásném prostředí louky u mlýna byla pro děti připravena různá stanoviště, kde si mohly zacvičit, prověřit své tělesné dovednosti a pobavit se třeba s Beruškou, Ferdou Mravencem nebo veselým Pavoučkem. Tento sportovní výlet mají v oblibě nejen děti, ale i učitelky a je jistě pěknou pomyslnou tečkou za školním rokem 2013/2014.

 Lucie Zálešáková