• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Vývoj motýlů v MŠ Melč a Štáblovice

čen 18 2014

      Od půlky května do půlky června 2014 jsme mohli být v našich školkách svědky úžasné přeměny nenápadné malé housenky v překrásného motýla

Babočku bodlákovou. Malé housenky, které jsme si objednali v rámci projektu ,,motýlí zahrádka“,se nám postupně měnily před očima ve velké tlusté housenky, zakuklily se a po několika dnech se vylíhli čtyři krásní motýlci. O ty jsme se spolu s dětmi pečlivě starali po čtyři dny, každý den jsme jim dávali čerstvé ovoce a sladký nektar na čerstvých květech-za odměnu jsme mohli motýlky pozorovat při krmení. V polovině června za krásného slunného počasí jsme slavnostně naše motýlkové kamarády v obou školkách vypustili na svobodu. Tento projekt byl bezpečný nejen pro děti, ale i pro housenky a vypuštění babočky bodlákové do přírody nijak nenaruší rovnováhu druhů. Babočka bodláková žije ve volné přírodě obvykle 2-5 týdnů. Dětem i učitelkám se tento projekt velmi líbil a určitě si ho zopakujeme i příští rok.

Lucie Zálešáková