• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Rodina blíž škole

kvě 29 2014

Jak se ještě lépe poznat? No přece na školní akci ,,Rodina blíž škole“! Poslední květnovou neděli se již podruhé rodiče spolu s dětmi vydali na odpolední cestu za zábavou. Vše to začalo u budovy školy, kde účastníci obdrželi kartičky s úkoly a dle vlastní výbavy se vydali na turistickou či cyklistickou trasu.

Obě skončily v prostorách melčského fotbalového hřiště, kde byly připraveny soutěže jako jízda na lyžích, střelba ze vzduchovky, prokličkování záludné dráhy s šátkem na očích nebo jízda přes překážku v kolečkách. Po splnění všech úkolů všichni účastníci obdrželi voňavé „buřtíky“, které si společně opekli u ohně. Následovala další zajímavá soutěž, letos pro maminky, které tak často opomíjejí dodržování pitného režimu, a to v pití mléka. Nejrychlejší maminky byly samozřejmě odměněny. Jak jinak než mlékem! Myslím si, že počasí nám přálo a bylo krásné prožít neděli s rodinami, známými a všemi, které máme rádi. Děkujeme organizátorům, tedy zástupcům Klubu rodičů, a taky malým a hlavně velkým účastníkům za to, že si s námi přišli zasoutěžit a pobavit se.

Tereza Flesarová, IX.A