• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Výlet mateřské školy do Minizoo a útulku v Opavě

říj 04 2012

U příležitosti Světového dne zvířat, který  každoročně slavíme  4. října, se děti z Mateřské školy v Melči vypravily do Opavy, aby tam navštívily Městský útulek pro psy a  předaly  piškoty a další krmivo pro psy a kočky z již 9. ročníku sbírky pro opuštěné pejsky.

Prohlídka kotců a výběhů s pejsky a místnosti s klecemi pro kočky provázena zajímavým vyprávěním pracovnice psího útulku byla pro děti velmi zajímavá a poučná. Kdyby záleželo na dětech, jistě by mnohý opuštěný pejsek či kočička našli nový domov. Takto jsme jen zamávali a vydali se na další návštěvu  tentokrát  MINIZOO na Husově ulici ve Středisku volného času.

Prohlídka s výkladem pracovnic Střediska volného času byla také velmi zajímavá. Dozvěděli jsme se mnoho o chovu různých exotických i tuzemských zvířátek, a dokonce jsme si některé i pohladili a pochovali, např. had otočený kolem krku dětí byl nezapomenutelným zážitkem. Roztomilá mláďátka králíka zakrslého nebo přítulná fretka či papoušek Karel – to je jen malý výčet okouzlujících domácích mazlíčků, které ve Středisku volného času chovají.

Možná se i někteří rodiče dají přemluvit k výletu do Minizoo v Opavě.

Všichni vřele doporučujeme jako báječný rodinný výlet.   

Lucie Zálešáková a Jitka Flesarová