• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Výlet do Raabovy štoly

dub 26 2019

V rámci projektového Týdne Země se třída Broučků vydala prozkoumat tajemné podzemní prostory naší planety. A kde jinde by to šlo lépe než na blízké břidlicové stezce, kde se nachází jediná v České republice pro veřejnost zpřístupněná břidlicová štola.

Číst dál: Výlet do Raabovy štoly

Schůzka ekotýmu – instalace dendrofonu a ještěrkovníku

dub 26 2019

V úterý 23. 4. 2019 se ekotým mateřské školy sešel v 15.30 hodin na svou schůzku na školní zahradě. Podle plánu činností všichni splnili své dílčí úkoly a teď nás čekal poslední společný úkol - dokončení dendrofonu a stavba ještěrkovníku.

Číst dál: Schůzka ekotýmu – instalace dendrofonu a ještěrkovníku

Exkurze mateřských škol do firmy Vitaminátor Sosnová

dub 15 2019

V rámci připomenutí Dne zdraví se obě mateřské školy vydaly do obce Sosnová, kde v rodinné firmě s názvem Vitaminátor  připravují  100% ovocné šťávy převážně z vlastního ovoce a zeleniny.

Číst dál: Exkurze mateřských škol do firmy Vitaminátor Sosnová

Týden knihy v MŠ Melč

dub 11 2019

Dne 2. dubna se již tradičně v naší mateřské škole slaví Mezinárodní den dětské knihy. Po celý týden měly děti připraveny zajímavé aktivity související s knihami.

Číst dál: Týden knihy v MŠ Melč

Březen v mateřské škole

dub 08 2019

Měsíc březen byl plný zajímavých aktivit. Již ve středu 6. 3. proběhl v naší mateřské škole audit programu Ekoškola, který potvrdil správnost našich činností v oblasti ochrany životního prostředí a obnovil titul Ekoškola na další dva roky.

Číst dál: Březen v mateřské škole