• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Okresní kolo ve sportovní gymnastice

bře 02 2020

 

Dne 2. 3. 2020 jsme se zúčastnili závodu ve sportovní gymnastice dívek, který se konal na základní škole Šrámkova v Opavě Kateřinkách.  Závod spočíval v trojboji - přeskok, hrazda a prostná. Zúčastnili jsme se kategorie I. (1. – 3. třída) a kategorie II. (4. – 5. třída). V kategorii I. závodili tyto žákyně – Valentýna Křížová, Lucie Hiklová, Eliška Straková a Nora Králová. V druhé kategorii startovaly žákyně – Johanka Vavrečková, Kamila Seidlerová, Nella Králová a Nela Štenclová. Dívky v první kategorii skončili po malém nezdaru na 7. místě. Za to dívkám z druhé kategorie se závod podařil a skončily na krásném 3. místě. Všem holkám moc děkujeme za účast a gratulujeme!

Španělsko - Erasmus +

úno 29 2020

V únoru 2020 čtyři žáci z 2. stupně a dvě učitelky navštívili již čtvrtou zemi - Španělsko - v rámci realizace projektu W.A.T.E.R. – in other ways. Partnerským městem a školou je A Coruňa v Galicii.

Logo Erasmus spolufinancováno v ČJ

Číst dál: Španělsko - Erasmus +

Tvořivé dílny pro předškoláky 2020

úno 24 2020

Ve čtvrtek 16. ledna 2020 proběhla na naší škole již tradiční první tvořivá dílna pro předškoláky pod názvem "Tvořivé hraní."

Číst dál: Tvořivé dílny pro předškoláky 2020

Tvoření ze dřeva

úno 24 2020

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 jsme ve škole zrealizovali "Tvoření ze dřeva". Vše zajistila organizace MAP Vítkovsko. Žáci si vyzkoušeli dovednosti potřebné ke spojování jednotlivých dřevěných dílů. Odměnou pro ně byly výrobky, které si odnesli domů. Akce byla zdařilá a děti tvoření ze dřeva velmi bavilo. 

Ekotým

Lyžařský výcvik 2020

úno 21 2020

Lyžařský výcvik se konal ve dnech 11. – 14. února 2020 a tradičně se vyjíždělo do Ski areálu Annaberg v Andělské Hoře. Nakonec se lyžařského výcviku účastnilo 52 žáků z 1. – 9. třídy ze ZŠ Melč, 8 žáků ze ZŠ Štáblovice a 6 instruktorů. Zúčastnilo se také 17 žáků z mateřské školy Melč a Štáblovice. Z celkového počtu žáků základní školy bylo 12 snowboardistů, 18 začátečníků a ostatní byli mírně pokročilí a pokročilí. První den nám počasí moc nepřálo, bylo větrno a zataženo. Ostatní dny se počasí umoudřilo a bylo krásně slunečno. Poděkování patří hlavně instruktorům Vladovi Kornasovi, Lumíru Novákovi, Saši Vavrečkové, Ivaně Pískovské, Kristýně Havlické a Katce Eszlerové. Chtěli bychom poděkovat celému týmu ski areálu Annaberg, se kterým byla výborná spolupráce a komunikace.

Číst dál: Lyžařský výcvik 2020