• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Mezinárodní den Ekoškol

lis 07 2019

Dne 7. listopadu 2019 jme na naší škole zrealizovali oslavu Mezinárodního dne Ekoškol. Žáci Ekotýmu si pro předškoláky z mateřské školy připravili šest zábavných stanovišť. Tématem byla voda, zdravé a nezdravé potraviny. Předškoláci obdrželi za splněné úkoly na stanovištích diplom a drobnou cereální odměnu. Všem zúčastněným děkujeme. 

Ekotým

Dobrodošli u Vinkovci!

lis 05 2019

Žáci a učitelé naší školy přijali v říjnu pozvání partnerské školy do chorvatského města Vinkovci a strávili zde šest dní plných ekoaktivit tematicky zaměřených na vodu v rámci projektu mezinárodní spolupráce Erasmus+, který nese název W.A.T.E.R. in other ways. Projektové mobility se zúčastnilo pět žákyň a tři vyučující.

Logo Erasmus spolufinancováno v ČJ

Číst dál: Dobrodošli u Vinkovci!

Halloween ve škole

lis 05 2019

Dne 1. listopadu 2019 se na naší škole uskutečnilo připomenutí svátku slaveného v anglicky mluvících zemích – Halloween. Žáci převlečení do různých kostýmů soutěžili po družstvech v zábavně-vědomostních disciplínách (jako například netradiční lovení jablek, hororové filmy, křížovky atd.). Na závěr byli sladce odměněny nejen žáci vítězného družstva. Žákům se netradiční hodiny angličtiny líbily, což můžete posoudit na přiložených fotografiích.

Zapsala: Ivana Piskovská

Říjen v MŠ Melč

říj 30 2019

Měsíc říjen byl plný významných dnů a s nimi spojených bohatých zážitků. Hned 1. 10. jsme si připomněli Den seniorů a vyrobili jsme s dětmi přáníčka i dárečky nejen pro své babičky a dědečky, ale i pro seniory z obce.

Číst dál: Říjen v MŠ Melč

Ekologická škola v Moravskoslezském kraji

říj 24 2019

Dne 23. října 2019 obdržela naše škola v Ostravě referenční list Ekologická škola v Moravskoslezském kraji za mimořádné aktivity v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. S referenčním listem jsme také obdrželi finanční šek na nákup učebních pomůcek. 

Ekotým