• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Veselení ve školní družině

bře 15 2019

 

Naše školní družina ukončila masopustní veselení maškarním plesem v tělocvičně. O tématech masopustního týdne nám děti pomáhaly rozhodovat. A tak vznikly nápady, které by nás jen tak nenapadly. Ten nejzajímavější den pro všechny věkové skupiny byl unikornový.

Poslední den jsme se sešli v tělocvičně. Za disco tance si děti zasoutěžily v pomalejších  i svižnějších hrách. Všichni se posmáli u hry  špagetovka  a mumie. Na závěr nechyběla oblíbená hra s jednoduchými pravidly. Děti si při hudbě předávají tašku s pečlivě připravenými oděvy XXX velikostí. Komu zůstane v ruce taška, když přestane hrát hudba, musí si vybrat a obléci námi připravený oděv. No to jsme se všichni posmáli ... nakonec nechyběla balónková s volnou zábavou a ahoj na jarní prázdniny.

 

Masopust v MŠ Melč

bře 13 2019

Rok se s rokem sešel a Masopust ve školce nadešel. V prvním březnovém týdnu si děti ve školce v Melči užily masopustního veselí.

Číst dál: Masopust v MŠ Melč

Sportujeme a soutěžíme ve Štáblovicích

bře 11 2019

Než se nám ukáže jaro v plné kráse, je třeba zavzpomínat, co vše jsme zažili v prvních měsících roku 2019. V naší mateřské škole jsme se zamilovali do sportů. Na dobrodružství spojené s plaváním, se pravidelně po sedm týdnů těšila skupina dětí zároveň se školáky. Společně jsme odjížděli před desátou hodinou ze Štáblovic a užívali si plavání, hry ve vodě, skoky do vody a soutěže. Radost z plavání je pro život v mateřské škole značným přínosem. Děti se naučily být samostatnými již od vstupu do vody. Lektorky připravily motivované, metodicky zaměřené hravé činnosti, které dětem pomohly překonat nejistotu, strach z vody nebo hloubky. Na konci kurzu děti získaly "Mokrá vysvědčení".

Číst dál: Sportujeme a soutěžíme ve Štáblovicích

Únor ve Štáblovicích

bře 04 2019

V únoru nás ve škole navštívili předškoláci, kteří se zúčastnili akce „Barevné tvoření a veselé sportování“. Vyzkoušeli si několik úkolů, u kterých si ověřili svou fyzickou zdatnost, logické uvažování, sociální a jazykovou připravenost na školu. V tomto měsíci jsme se připravovali na recitační soutěž. Školní kolo recitační soutěže „Dětská scéna 2019“ proběhlo ve středu 20. 2., kde bylo vybráno 7 žáků, kteří se zúčastnili dalšího kola v melčské škole.

Číst dál: Únor ve Štáblovicích

Bruslí celá škola

bře 03 2019

První pololetí jsme v Melči zakončili bruslením. Ve čtvrtek 31. 1. 2019 si asi 50 žáků z 3. - 9. ročníku na vysvědčení zpříjemnilo den na zimním stadionu v Opavě.

Číst dál: Bruslí celá škola