• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Únor ve Štáblovicích

bře 01 2018

Před začátkem února k nám zavítali divadelníci s pohádkou Mach a Šebestová. Zábavnou formou seznamovali žáky s pravidly slušného chování. Pohádka se žákům líbila a věříme, že pravidla slušného chování využijí i v běžném životě.

Ve druhé polovině února jsme ve škole zažili „Netradiční týden“. V těchto dnes byla spousta věcí netradičních. Nejenom v oblečení (kravaty, mašličky, zástěry, škrabošky…), ale také ve výuce. Zažili jsme spoustu legrace a dokonce došlo i na smažení koblih.

 

Ve středu 14. 2. jsme připravili pro předškoláky a jejich rodiče „Barevné tvoření a veselé sportování“. Děti si mohly vyzkoušet různé dovednosti, které by měly ovládat před nástupem do první třídy.

Celý únor se žáci připravovali na recitační soutěž, která propukla 20. 2. ve štáblovické škole. Nejlepší žáci byli vybráni a postoupili do dalšího školního kola, které se uskutečnilo v Melči. Tři žáci získali krásná 3. místa v různých kategoriích.

Ve stejném týdnu ukončili žáci 2. - 4. ročníku výcvik v plavání. Mnozí přestali mít strach z vody a spousta z nich se stala výbornými plavci.

Využili jsme zimního počasí a v rámci tělesné výchovy a sportovních her chodili bruslit.

Zapojili jsme se do výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a Ovoce do škol.

Ve spolupráci s dobrovolnými hasiči ze Štáblovic proběhla 21. 2. cvičná evakuace ZŠ a MŠ.

Mgr. Lenka Rychlá