• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Listopad v ZŠ Štáblovice

pro 02 2021

V měsíci listopadu jsme se zapojili do výtvarné soutěže „My a příroda“, kde jsme zaslali tři zdařilé výkresy. Soutěž byla pořádána pod záštitou environmentální a vzdělávací organizace Hnutí Brontosaurus, která podporuje environmentální, výtvarnou a slohovou výchovu, tvořivou činnost a v neposlední řadě také zodpovědnost a pozornost k přírodě.

 

Žáci 4. ročníku se zúčastnili soutěže „Bobřík informatiky“, která testuje znalosti z oblasti informatického myšlení. Nejvíce bodů letos získala žákyně Klaudie Bajgarová.

Dne 16. 11. nás navštívila školní družina z Melče. Děti si společně zasoutěžily ve vědomostní soutěži „Máme rádi Česko“. Děti byly rozděleny do dvou týmu a plnily 6 úkolů týkajících se naší vlasti. Musely vzájemně spolupracovat, domlouvat se a řešit zajímavé úkoly i se spolužáky, které dříve neznaly. Odpoledne se vydařilo a všichni se již těší na další setkání, tentokrát ve sportovním klání.

Žáci 1. třídy v tomto měsíci slavnostně obdrželi od svých kamarádů druháků SLABIKÁŘE. S velkým nadšením a očekáváním se pustili do jejich prohlížení a pročítání. Věříme, že se z nich brzy stanou dobří čtenáři.

Také letos se žáci se svými rodiči s nadšením zapojili do výroby ozdob na obecní vánoční strom. Výrobky byly vskutku krásné a originální, a již dnes dělají radost všem občanům i návštěvníkům Štáblovic.

V hodinách TV se žáci pokusili vytvořit sněhové vločky pomocí vlastních těl, čímž paní učitelka Kateřina Eszlerová děti navnadila k zimním radovánkám a sportování. 

O přestávkách žáci 1. a 2. třídy tráví nejraději čas stavěním a tvořením objektů z houbiček. Ukázku jejich tvorby si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Pavlína Bittnerová