• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Září ve Štáblovicích

říj 01 2019

Nový školní rok jsme zahájili společným přivítáním prvňáčků. Letos do školy nastoupilo šest nových žáčků. Každý z nich musel složit slavnostní slib, za který byl odměněn dárky od obecního úřadu a základní školy. Slavnostního zahájení se zúčastnili nejenom rodiče a žáci, ale také pan starosta T. Vavrečka a paní zástupkyně ZŠ Melč V. Ottová.

 

V měsíci záři byly v obchodním domě Breda a Weinstein v Opavě umístěny práce našich žáků, které v rámci výtvarné soutěže „Elon jede, Elon veze“ vybrala a ocenila odborná porota.

Žáci začali kreslit obrázky do školního kalendáře tentokrát na téma „Co Čech -  to muzikant“. Věříme, že nejlepší práce se objeví v novém školním kalendáři.

Čtvrťáci vyjeli na dopravní hřiště v Odrách, kde se seznamovali s různými dopravními situacemi a sami si mohli vyzkoušet jízdu na kole v terénu. Už teď se připravují na další výjezd do Oder, kde budou muset splnit dopravní test a předvést své schopnosti v jízdě na kole. Šikovní získají poté průkaz cyklisty.

Vzhledem k nemožnosti využívat školní hernu ke cvičení, žáci hodiny tělesné výchovy tráví často na sportovních hřištích u rybníka. Tímto děkujeme obecnímu úřadu, TJ Sokol a místním fotbalistům za možnost využívání těchto prostor. Jsme rádi, že žáci mají kde sportovat.

Od září ve škole opět ženy pokračují ve cvičení jógy pod vedením paní P. Müllerové.

Lenka Rychlá