• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Duben ve Štáblovicích

kvě 01 2019

Začátkem dubna nás navštívilo mobilní brněnské planetárium. Společně s filmovými hrdiny jsme se ocitli ve světě fantazie, v němž jsme potkávali pozoruhodné osoby, které nám pomáhaly pochopit tváře Měsíce, či kam ukazuje severní hvězda. Děj filmového příběhu se odehrával v kulisách Lednicko- Valtického areálu.

Zorganizovali jsme pro širokou veřejnost sběr papíru. Výtěžek ze sběru využijeme na kulturní akce pro děti. Všem děkujeme!

 

V úterý 9. 4. se uskutečnil v naší škole námořnický zápis žáků do 1. třídy. Příchozí přivítali starší žáci „námořníci“.  Děti na jednotlivých stanovištích předvedly, zda jsou už na školu připraveny. Vše mohli sledovat jejich rodiče a mladší sourozenci.

V dubnu jsme si také připomněli Den Země. Společně jsme prošli okolí školy a odklidili odpadky, které do přírody nepatří. Za odměnu nás navštívil sokolník, který nám zábavnou formou přiblížil svět ptáků.

Celý měsíc jsme se také připravovali na Velikonoce. Tvořili jsme přáníčka, vyráběli velikonoční kraslice a připomněli si velikonoční zvyky. V pašijovém týdnu u nás probíhalo Žluté pondělí, Šedé úterý a Škaredá středa. Na Škaredou středu jsme do školy pozvali pana Fleischera, který nám připravil ukázky sebeobrany Wa-Te Jitsu Do.

Zapojili jsme se do soutěže Kreativní sešit. Nejlepší žáci byli oceněni ve třídním kole.  Jejich práce zašleme do celostátního kola. Společně jsme také vytvářeli práce na téma Vodní katastrofy a ke konci měsíce jsme připravovali dárečky pro maminky a pilně jsme se připravovali na květnová vystoupení.

Školní družina si udělala výlet do Opavy, kde navštívila Velikonoční výstavu v Bredě a zároveň přidala hlasy našemu výrobku - „kuřeti“. Poslední dubnový den se uskutečnila čarodějnická soutěž o sladké odměny.

Lenka Rychlá