• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Masopust v MŠ Melč

bře 13 2019

Rok se s rokem sešel a Masopust ve školce nadešel. V prvním březnovém týdnu si děti ve školce v Melči užily masopustního veselí.

 

Pondělí neslo název kloboukové a některé klobouky byly opravdu originální.

Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku, toto říkadlo znělo školkou během celého úterního dopoledne, poněvadž bylo barevné a to v barvách modrých a červených.

Ve středu si děti vyrobily svou vlastní botičku, do které si navlékly tkaničku. Některé z dětí zvládly uvázat i mašli a dostaly pochvalu „Jsem šikulka, zvládám to na 1“.

Kravatový čtvrtek všem napoví, že si děti mohly přinést kravatu. Porovnávali jsme různé velikosti, tvary, barvy, povídali jsme si o tom, při jaké příležitosti se kravata nosí. .. A představte si, objevil se i jeden motýlek J.

V pátek jsme si všichni užili spoustu legrace, tance, zpěvu a soutěží při závěrečném Karnevalu.

Chtěly bychom poděkovat všem rodičům, prarodičům, tetičkám, strejdům a všem zákonným zástupcům za přípravu na masopustní týden. Děkujeme.

Zapsala: Jitka Flesarová

Vložila: Hana Seidlerová