• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Výjezd na Sardinii - Erasmus+

lis 20 2018

Ve dnech od 3. 11. do 10. 11. 2018 se pět žáků naší školy spolu s paní učitelkou Ivanou Piskovskou a paní učitelkou Simonou Říhovou zúčastnilo prvního výjezdu (mobility) na italském ostrově Sardinie v rámci projektu "W.A.T.E.R. in other ways", financovaného programem Evropské unie Erasmus+.

logosbeneficaireserasmusright cs

Hlavním cílem projektu je spolupráce na mezinárodní úrovni, a proto se v Itálii sešlo hned šest různých států, které se na tomto dvouletém projektu podílejí. Během celého výjezdu byli žáci ubytováni v hostitelských rodinách v sardinském městě Sassari, aby více poznali pravou italskou kulturu a vyzkoušeli si na vlastní kůži, jak funguje jejich školský systém. V rámci aktivit a výletů, pořádaných sardinskou školou, žáci měli možnost navázat kontakty napříč evropským kontinentem, poznávat kulturní odlišnosti a především se zdokonalit v anglickém jazyce a osvojit si dokonce i některé základní fráze v italštině.

           

Hned při prvním setkání uspořádala sardinská škola uvítací ceremoniál, při kterém nám ukázala, jak vynikající muzikanty a zpěváky mají. Následovaly prezentace jednotlivých škol a seznámení se základními frázemi v italštině. Pojícím tématem našeho projektu je voda, a ta se také stala hlavním tématem našich aktivit, například v ekologickém centru u platamonského rybníka, kde byli žáci seznámeni s ochranou půdy a vody a v rámci připravených aktivit pracovali s recyklovatelnými materiály. V průběhu prohlídky města Sassari jsme navštívili muzeum sassarské vojenské brigády–armádního sboru, v současnosti sloužícího k obraně celého ostrova před nepřáteli a během procházení malebnými uličkami města Alghero jsme si nakoupili suvenýry pro naše nejbližší. S historií Itálie jsme se dále seznámili skrze starověké stavby národa Nuraghi, které nenajdete nikde jinde na světě než na Sardinii. Jedná se o megalitické stavby z balvanů staré přibližně tři a půl tisíce let. Tím ale naše zastávka v historii neskončila a my jsme měli to štěstí navštívit ruiny starověkých římských lázní poblíž města Fordongianus z druhého století našeho letopočtu.

Vše ale nebylo pouze o památkách, co by to přece bylo za poznávání Itálie bez ochutnávky typických italských jídel, jako jsou například lasagne, špagety, pizza, tiramisu, zmrzlina nebo na balkóně rostoucí mandarinky.

Přestože to byl plně nabitý týden, jsme rádi, že jsme mohli tuto krásnou zemi poznat a odjet domů se spoustou vzpomínek, na které jen tak rychle nezapomeneme. Teď už si jen stačí užít pohled na fotografie a říct Arrivederci Sardegna, užili jsme si to a těšíme se na další setkání s projektovými zeměmi, které se uskuteční na konci února 2019 na naší škole :).