• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Duben ve Štáblovicích

dub 25 2018

V úterý 12. dubna jsme přivítali ve škole předškoláky a jejich rodiče. Konal se zápis do 1. třídy. Budoucí žáci plnili různé úkoly, kterými většina z nich dokázala, že je připravena na vstup do školy. Zápis se nesl v kouzelnickém duchu.

Tomu odpovídaly také odměny, které si děti mohly odnést domů. Při zápisu pomáhali také žáci 4. ročníku, kteří budoucí prvňáčky přivítali v kostýmech u vstupu do školy.

 V sobotu 14. dubna vystoupili žáci v místním kulturním domě při vítání sedmi nových občánků Štáblovic.

Den Země jsme si připomněli nejen během výuky, ale také jsme se aktivně zapojili do úklidu naší obce. Obešli jsme některá veřejná místa a vyčistili je od odpadků.

Zapojili jsme se do 5. ročníku soutěže o nejkrásnější „Kreativní sešit“. Žáci si vytvořili originální obal na sešit. Šest nejzajímavějších nápadů jsme odměnili a zároveň tyto výtvory byly zaslány do celostátního kola soutěže.

Poslední dubnový týden jsme uspořádali školní kolo soutěže Bajtík. Jedná se o 13. ročník počítačové soutěže. Naši žáci 4. ročníku kreslili v programu malování obrázek na téma „Čím chci být, až vyrostu“. Po vyhodnocení prací mají šanci se nejlepší z žáků zúčastnit dalšího soutěžního kola v Opavě.

Lenka Rychlá