Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Březen 2024 v MŠ Štáblovice

Březen 2024 v MŠ Štáblovice

Měsíc březen je měsícem nejen příchodu jara, ale také měsícem knihy. I my jsme se knížkám věnovali a děti si je mohly nosit do školky, aby se podělily o oblíbené příběhy s kamarády. Povídali jsme si o tom, jak se knihy vyrábí, kdo je spisovatel či ilustrátor, jaké jsou druhy knížek - pohádkové, leporela, encyklopedie, učebnice, romány... Povídali jsme si jak s knihami zacházet. Děti si přinesly svoji oblíbenou knížku z domu - prohlíželi jsme si je, i četli z nich. Sami jsme si i knížku vyrobili - doplnili  obrázky vystřiženými z časopisů nebo jsme obrázky nakreslili. Koncem týdne nám byl odměnou výlet do Opavy s návštěvou knihovny Petra Bezruče s edukačním programem a prohlídkou knihovny. Paní lektorka Pavla Nováková propojila vyprávění o knihách s pohybem, říkankou i písněmi. Využili jsme zároveň slunečného počasí a prošli se parkem na Ptačím vrchu a prohlédli si velikonoční výzdobu. 14. 3. 2024 navštívili předškolní děti základní školu, kde jim školáci ukázali, jak to ve škole chodí, co a jak se učí, jaké dostávají úkoly či jaké mají známky. Čtvrtý březnový týden patřil u nás školce Barevnému týdnu a tradicím.  Modré pondělí, žluté úterý, škaredá středa a zelený čtvrtek. Barvičky nabízely různé možnosti tvoření, didaktických, dramatických, pohybových her, veselého cvičení i spoustu zábavy. Děti si nejvíce užily středu. Zábavné dopoledne bylo plné soutěživých her a připravených aktivit. Chlapci vyšlehali děvčata pomlázkou a na závěr hledali velikonoční vajíčko. Také jsme se zašli podívat na velikonoční výzdobu místního zámku Štáblovice. V závěru měsíce děti začaly pracovat se souborem didaktických pomůcek Klokanův kufr z MAS Opavsko,  které naučí dítě vše, co potřebuje umět.

Text: D. Holásková

Fotografie, vložila: K. Lhotská, M. Muchová